Dlaczego śmierdzi z mojej pępowiny

Dlaczego śmierdzi z mojej pępowiny

Być może zauważyłeś, że Twój pępek wydaje się śmierdzieć. Ale, co jest tego przyczyną? Istnieje kilka rzeczy, które mogą powodować, że pępek pachnie i ważne jest, aby dbać o niego, jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnego zapachu.

Jedną z najczęstszych przyczyn zapachu pępka jest infekcja grzybicza. Ten grzyb rozwija się w wilgotnych środowiskach, takich jak twój pępek, i może się namnażać, jeśli nie utrzymujesz tego obszaru w czystości. Może powodować wysypkę, swędzenie i piekący ból.

Inną przyczyną kwaśnego zapachu z pępka jest nagromadzenie bakterii. Ogólnie rzecz biorąc, bakterie są nieszkodliwe. Jednak jeśli twój pępek jest brudny, mogą się one namnażać i powodować nieprzyjemny zapach.

Jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach, zgłoś się do lekarza. Może on przepisać leczenie przeciwgrzybicze na Twoją infekcję. Ponadto, jeśli masz suchy pępek, powinnaś stosować maść nawilżającą.

U niektórych osób może pojawić się bolesny i spuchnięty pępek, który może powodować nieprzyjemny zapach. Infekcje na pępku mogą również powodować bolesność skóry. Wizyta u lekarza jest najlepszym sposobem na zdiagnozowanie infekcji. Lekarz może również sprawdzić objawy, aby określić, czy masz poważniejszy problem.

Guziki na brzuchu mają tendencję do posiadania dużej ilości martwych komórek skóry, więc mogą zbierać dużo zarazków. Te bakterie są zwykle nieszkodliwe, ale jeśli nie utrzymujesz pępka w czystości, mogą się namnażać i produkować grzyby lub nieprzyjemny zapach.

Posiadanie przekłutego pępka może również zwiększyć szanse na rozwój infekcji pępka. Piercing może również spowodować infekcję pępka, która jest infekcją dotykającą pępowinę. Chociaż możesz nie zauważyć zapachu od razu, powinieneś odwiedzić lekarza, jeśli doświadczasz bólu, obrzęku lub zaczerwienienia.

Gdy masz przeziębienie lub inny rodzaj infekcji, wydzielina z pępka będzie wyglądać jak smark. Smark będzie miał kolor bladobiały i żółty. Lekarz może użyć ściągacza do języka, aby zdrapać skórę i zbadać ją.

Inną przyczyną kwaśnego lub stęchłego zapachu z pępka jest torbiel. Cysta to niewielki guzek, który może powstać pod skórą. Zainfekowana torbiel jest często bolesna i ma żółtą lub czerwoną wydzielinę. Zazwyczaj zainfekowana torbiel nie powoduje żadnego bólu, dopóki nie zostanie zainfekowana.

Kolejną rzeczą, na którą należy uważać, są omphaliths. Podobnie jak zaskórniki, omphalolity są wykonane z tych samych materiałów. Mogą one powodować nieprzyjemny zapach w pępku, a także wywoływać guzek w brzuchu. Chociaż omphaliths są bardzo powszechne, mogą rosnąć w cysty. Jeśli doświadczysz dużego omphalith, możesz rozwinąć gorączkę i inne problemy.

Pierścienie do marynarki i klamry do paska mogą również powodować reakcję alergiczną. Osoby, które mają alergię na nikiel, powinny kupić zestaw testowy. Gdy już wiadomo, że jest się uczulonym, można spróbować nanieść pędzlem roztwór na metal.

Istnieją dziesiątki różnych rodzajów bakterii, które znajdują się w twoim pępku. Większość z tych bakterii jest nieszkodliwa, ale mogą one rosnąć w fałdach pępka i mogą się namnażać, jeśli nie będziesz czyścić tego obszaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *