Dlaczego noworodek nie chce spać

Dlaczego noworodek nie chce spać

Istnieje wiele powodów, dla których noworodek nie chce spać. Może to być stresujące doświadczenie zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka, i musisz być przygotowany do rozwiązania problemu, aby mieć szczęśliwe, dobrze wypoczęte dziecko. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów na rozwiązanie problemu.

Najważniejszym krokiem do rozwiązania kwestii związanej ze snem „dlaczego noworodek nie śpi” jest upewnienie się, że podążasz za spójną rutyną snu. To pomoże ci wiedzieć, kiedy i jak położyć dziecko na noc, i będziesz bardziej skłonny trzymać się tego. Na przykład, jeśli jesteś zmęczona i senna pod koniec dnia, dobrym pomysłem może być drzemka.

Oprócz trzymania się swojego harmonogramu, powinnaś również pamiętać o różnych zmianach fizycznych i psychologicznych, przez które przechodzi Twoje dziecko. Jeśli Twoje dziecko jest niewygodne lub chore, możesz zauważyć, że jest ono bardziej skłonne do marudzenia i nie układa się w nocy. Innym potencjalnym winowajcą jest brudna pieluszka. Można temu zaradzić poprzez częste mycie i zmianę pieluszki. Inne problemy, takie jak alergie, mogą powodować ślinienie się dziecka, a nawet płacz, co utrudnia mu zasypianie.

Niektóre z bardziej oczywistych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu dziecku zasnąć, to m.in. zawijanie w kołderkę, używanie lampki nocnej i przyciemnianie światła w pokoju. To nie tylko względy estetyczne, ale również ochrona dziecka przed zadławieniem lub uduszeniem. Dodatkowo, rozpalanie ognia może pomóc dziecku zasnąć, więc uważaj, aby używać tylko przyciemnionych żarówek, gdy to zrobisz.

Jeśli chodzi o najskuteczniejszy sposób na uśpienie dziecka, trudno pobić staromodną metodę. Jeśli masz problemy, warto porozmawiać z lekarzem lub pediatrą, aby uzyskać poradę. Twój opiekun medyczny będzie mógł udzielić Ci wskazówek i porad dotyczących usypiania dziecka, a także doradzić, które środki nasenne są bezpieczne w użyciu.

Jak w przypadku każdego nowego przedsięwzięcia, po drodze może pojawić się kilka czkawek. Jednak najskuteczniejszą metodą jest zidentyfikowanie oznak i objawów problemów ze snem dziecka, a następnie wdrożenie planu ich rozwiązania. Niezależnie od tego, czy oznacza to wprowadzenie pewnych korekt w swoim stylu życia, czy też zaangażowanie partnera lub innych członków rodziny w to zadanie, odrobina wysiłku przechodzi długą drogę.

Chociaż większość dzieci śpi od 16 do 20 godzin na dobę, najlepiej jest mieć plan awaryjny, jeśli go potrzebujesz. Jeśli Twoje dziecko budzi się co najmniej raz w nocy, być może nadszedł czas, aby rozważyć zakup monitora dla dziecka. Wiele osób zaleca również jak najszybsze umieszczenie dziecka w łóżeczku. Gdy dziecko już się w nim zadomowi, możesz spróbować kojącej rutyny na dobranoc, aby pomóc mu się uspokoić i łatwiej zasnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *