Śpij jak szef - dowiedz się dlaczego chcę spać

Śpij jak szef – dowiedz się dlaczego chcę spać

Czy jesteś jednym z 70% Amerykanów, którzy nie dostają wystarczająco dużo snu? Czy wiesz, że sen odgrywa ważną rolę w rozwoju Twojego mózgu? Jest on również powiązany ze zdrowiem serca. Krótko mówiąc, jest to konieczność. Uzyskanie wystarczającej ilości snu jest kluczem do prowadzenia zdrowszego, szczęśliwszego i bardziej produktywnego życia. Aby to zrobić, musisz zrozumieć własne nawyki związane ze snem, nauczyć się wdrażać zmiany, które poprawiają jakość snu, i nauczyć się, kiedy iść do łóżka i kiedy pozostać na nogach.

Podczas gdy jesteś przy tym, możesz również chcieć rozważyć nocną rutynę snu. Utrzymywanie regularnego harmonogramu snu pozwala twojemu ciału odmłodzić się po długim dniu. To również pomoże Ci poczuć się bardziej wypoczęty i odświeżony rano. Ponadto, jeśli cierpisz na bezsenność, rutyna w łóżku może zapobiec podrzucaniu i obracaniu się przez całą noc. Możesz także unikać korzystania z ekranu po zmroku.

Jeśli jesteś jednym z milionów ludzi, którzy cierpią z powodu przewlekłej bezsenności, prawdopodobnie nie dostajesz wystarczająco dużo snu. Badanie w Journal of Sleep Medicine and Science sugeruje, że powinieneś dostać siedem godzin snu na noc, aby być w pełni funkcjonalnym. Będziesz jednak musiał znaleźć sposób, aby skusić się na pójście do łóżka. Na przykład, możesz spróbować użyć interwencji bez wysiłku, takiej jak lampa na dobranoc.

Na szczęście istnieje wiele różnych środków wspomagających sen i sztuczek, których możesz użyć, aby drzemać jak szef. Niektóre z tych sztuczek obejmują używanie lampki nocnej, wyłączanie świateł po określonej godzinie i używanie aplikacji do snu. Wreszcie, staraj się nie iść do łóżka z bólem głowy. Unikając nocnego pędu, będziesz spał lepiej i mniej prawdopodobne, że będziesz cierpiał na bezsenność w przyszłości.

Stosowanie odpowiednich strategii w celu osiągnięcia zalecanej ilości snu zapewni, że będziesz bardziej produktywną i szczęśliwszą osobą po przebudzeniu. Pamiętaj, aby dowiedzieć się więcej o własnych potrzebach dotyczących snu i nie bój się skonsultować z lekarzem. Korzyści z prawidłowego snu są warte wysiłku, a przy odrobinie determinacji będziesz dobrze na swojej drodze do szczęśliwego i zdrowego snu. Skorzystaj z przyjaznych dla snu innowacji, które są tam, a będziesz na drodze do lepszego snu w krótkim czasie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *