Anthony Bourdain - dlaczego się powiesił

Anthony Bourdain – dlaczego się powiesił

Anthony Bourdain to amerykański kucharz i autor znany ze swoich bestsellerowych książek, takich jak „Kitchen Confidential” i „No Reservations”. Był również rzecznikiem spraw społecznych. Jego jawne poglądy i publiczny aktywizm rozwścieczyły niektórych z najpotężniejszych ludzi na świecie. Pomimo jego osiągnięć, było kilka problemów z jego życiem osobistym, w tym alkoholizm i depresja.

Podczas gdy nie ma go już z nami, ukazał się film o jego życiu i śmierci. Film, „Anthony Bourdain: A Life in the Kitchen” to odkrywczy i przejmujący portret życia i śmierci, która nie jest tym, czym się wydaje. Film zawiera wywiady z rodziną, przyjaciółmi i kolegami po fachu, z których każdy pokazuje, jak wyglądało życie słynnego kucharza i pisarza.

Film porusza wszystkie aspekty życia szefa kuchni, od jego dzieciństwa w Leonii, New Jersey, po podróże do Chin, Hiszpanii, Argentyny i innych części świata. Film jest porywającym, emocjonalnym i pouczającym spojrzeniem na znakomitego szefa kuchni, który był również genialnym pisarzem i gorącym orędownikiem sprawiedliwości społecznej. Bourdain miał jednak swoje problemy, w tym uzależnienie od heroiny.

W rzeczywistości, ostatnie badania wykazały, że w ciągu ostatnich dwóch dekad, wskaźniki samobójstw wzrosły w 25 stanach. Jednak liczba udanych samobójstw pozostała na stałym poziomie. Według badania, 80% udanych samobójstw miało miejsce w miesiącu poprzedzającym samookaleczenie.

Nie znaczy to, że pozostałe 80% nie było udane. Ale faktem jest, że nie wszyscy autorzy są na tyle odważni, by pozwolić swojemu życiu osobistemu wylać się na widok publiczny. W rezultacie mogą pojawić się fałszywe informacje.

Aby zrozumieć, dlaczego człowiek się wiesza, trzeba przeanalizować całe jego życie. W wieku dwudziestu lat nabawił się uzależnienia od heroiny. W chwili śmierci nigdy nie był na odwyku ani w placówce leczniczej. Mimo zmagań z alkoholizmem i depresją, nadal był szefem kuchni, mistrzem w swoim fachu.

Prowadzenie kariery jako popularny gospodarz telewizyjny i szef kuchni było dla Anthony’ego Bourdaina ogromnym krokiem naprzód. Chociaż początkowo niechętnie dzielił się swoim życiem osobistym z milionami fanów, w końcu zdał sobie sprawę, że jego popularność sprawiła, że stał się celem dręczycieli i że musiał nauczyć się, jak sobie z tym radzić. Przez całą swoją karierę Bourdain namawiał widzów do jedzenia i picia z ludźmi, którzy się go nie boją.

Był gorącym orędownikiem marginalizowanych populacji, zwłaszcza tych w przemyśle restauracyjnym, oraz bezpieczniejszych warunków pracy dla ludzi, którzy serwowali jego jedzenie. Był nawet zaangażowany w film dokumentalny o handlu seksualnym dziećmi. Ostatecznie jednak nie był w stanie powstrzymać się przed staniem się potworem. Kiedy znaleziono go martwego w pokoju hotelowym w Kayserberg w Szwajcarii, stał się już autodestrukcyjnym tyranem.

Pomimo tragicznej śmierci, Bourdain pozostawił po sobie 11-letnią córkę, Ariane. Jej matka, Asia Argento, była wściekła na byłego męża, że zostawił dziewczynkę bez pożegnania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *