Dlaczego powinieneś pływać

Dlaczego powinieneś pływać

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z e-poradniki24.pl

Istnieje wiele dowodów na to, że pływanie jest dobre dla zdrowia. Nie obciąża stawów i jest świetnym ćwiczeniem aerobowym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Woda może również pomóc w ochłodzeniu się w lecie. Pływanie to fajny sposób na zdobycie kondycji i poznanie ludzi. Niezależnie od tego, czy szukasz aktywności w grupie, treningu solo, czy relaksującego sposobu na spędzenie czasu, pływanie jest świetnym wyborem dla każdego.

Wiele basenów oferuje zajęcia z aerobiku wodnego, które pomogą Ci osiągnąć cele związane z kondycją. Możesz pływać tak często, jak chcesz, i nie potrzebujesz drogiego sprzętu ani specjalnego treningu. Możesz również dołączyć do zespołu pływackiego lub po prostu przepłynąć kilka okrążeń z rodziną.

Chociaż nauka stojąca za korzyściami pływającymi z pływania jest złożona, jest to świetny sposób na utrzymanie ciała w zdrowiu. Nie tylko poprawia napięcie mięśni i elastyczność, ale także buduje masę mięśniową. Plus, może poprawić swoje zdrowie serca. Wynika to częściowo z faktu, że pływanie zwiększa ilość HDL, czyli „dobrego” cholesterolu we krwi, co zmniejsza ryzyko chorób serca.

Wykonanie kilku okrążeń pływania każdego dnia poprawi Twój nastrój i sprawi, że poczujesz, że dbasz o siebie. Jest to szczególnie ważne, jeśli doświadczasz stresu lub depresji. Zmniejszając stres, możesz zwiększyć swoją produktywność i radość z życia przez resztę dnia.

Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, istnieje wiele innych powodów, aby pływać. Wśród wielu z nich są korzyści społeczne, korzyści psychologiczne i korzyści medytacyjne.

Kiedy pływasz, możesz zrobić sobie przerwę od wszystkich stresów dnia i cieszyć się bardzo potrzebnym spokojem. Istnieje niewielkie ryzyko odwodnienia lub udaru cieplnego podczas pływania i jest to ćwiczenie o niskim wpływie. Poza tym, możesz to robić wszędzie. Pływacy mogą znaleźć baseny w siłowniach, parkach, a nawet lokalnych basenach społecznych. W rezultacie ludzie, którzy pływają są często tymi, którzy znajdują przyjaciół i tworzą nowe relacje.

Wykonywanie kilku krótkich okrążeń w basenie jest bardzo medytacyjnym zadaniem. Wyporność wody sprawia, że czujesz się jakbyś unosił się w powietrzu. W rzeczywistości pływalność wody jest tak silna, że większość ciała pływaka znajduje się pod wodą.

Innym zabawnym i pouczającym efektem pływania jest uwalnianie endorfin. Są to hormony, które dają naturalny haj i sprawiają, że się uśmiechasz. Są one również znane z działania jako naturalne środki przeciwbólowe.

Niektóre badania pokazują, że pływanie jest najskuteczniejszym i najłatwiejszym sposobem na pozbycie się stresu. Możesz być również zaskoczony, gdy dowiesz się, że możesz poprawić swój sen podczas wykonywania ćwiczeń. A jeśli cierpisz na artretyzm lub ból pleców, pływanie jest świetnym ćwiczeniem dla Ciebie.

Wreszcie, jeśli czujesz się samotny, możesz iść na basen i spędzić czas z kolegami pływakami. Podczas treningu zespołowego zbudujesz przyjaźnie i będziesz częścią wspierającego, zachęcającego środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *