Kto i dlaczego pisze intercyzę z Podstoliną?

Kto i dlaczego pisze intercyzę z Podstoliną?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie piszą intercyzę ze swoim przyszłym małżonkiem, jest ochrona ich interesów finansowych w przypadku rozwodu. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, który chce się upewnić, że twoja połowa firmy przejdzie na współmałżonka w przypadku rozwodu, czy też chcesz zapewnić, że twoje aktywa przejdą na dzieci po twoim odejściu, intercyza może pomóc w urzeczywistnieniu tych celów. Może również chronić Cię przed profilami w mediach społecznościowych Twojego małżonka i książkami typu tell-all.

Niektórzy ludzie nie czują się komfortowo pisząc intercyzę, jednak, i mogą martwić się o obrażanie ich przyszłego małżonka. Jednak te umowy są doskonałym sposobem, aby określić swoje role, obowiązki i prawa w trakcie małżeństwa, i może pomóc uniknąć rozwodu. Można również wprowadzić klauzule dotyczące stylu życia, które mogą zachęcać do określonych zachowań. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy sporządzaniu intercyzy jest bycie szczerym co do swoich potrzeb. Na przykład, możesz chcieć pozostawić większość swojego majątku rodzinie i przyjaciołom, jeśli jesteś rodzicem zostającym w domu, a możesz chcieć zostawić mniej swojemu małżonkowi, jeśli masz dzieci.

Oprócz ustalenia podziału majątku, intercyza może również obejmować wsparcie małżonków i dziedziczenie. Podczas gdy intercyza nie może ograniczyć alimentów na dzieci, może ona pozwolić na zrzeczenie się ustawowych praw małżonka w przypadku Twojej śmierci. Może to być szczególnie przydatne, jeśli nabyłeś już majątek w poprzednim małżeństwie.

Dobrze napisana intercyza powinna zawierać szczegółową listę wszystkich twoich aktywów i długów w czasie trwania małżeństwa. Te szczegóły są krytyczne, ponieważ będą one wykorzystywane do określenia, jak twoje aktywa i długi zostaną podzielone po tym, jak nie będziesz już razem. Dodatkowo, intercyza może zakazać publikacji lub ujawnienia jakichkolwiek informacji dotyczących dokumentu. Nawet jeśli nie jesteś prawnikiem, nadal możesz sporządzić własną intercyzę.

Po sporządzeniu intercyzy, musisz ją podpisać i przedstawić swojemu partnerowi. Jeśli nie masz adwokata, będziesz musiał wykazać, że umowa nie została zawarta pod przymusem. Podobnie będziesz musiał udowodnić, że oboje byliście wolni i dobrowolnie przystąpiliście do umowy.

Jak zaczniesz przygotowywać swoją intercyzę, upewnij się, że jesteś otwarty na nowe pomysły i chętny do wysłuchania punktu widzenia swojego partnera. Najlepsze intercyzy są tworzone tak, aby zaspokoić wasze potrzeby. Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy nie, możesz chcieć wyjaśnić swoje prawa finansowe, zwłaszcza jeśli planujesz realizować dodatkową edukację. Podobnie, jeśli posiadasz zwierzę domowe, możesz rozważyć klauzulę, która zapewni, że po twojej śmierci zwierzę będzie pod opieką twojego małżonka.

Wreszcie, powinieneś być przygotowany na dyskusję o swojej intercyzie z teściami. Mogą być urażeni twoją decyzją i nie możesz oczekiwać, że zrozumieją, co próbujesz osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *