Jak uchronić swój telefon przed przegrzaniem

Jak uchronić swój telefon przed przegrzaniem

Przeciętny smartfon pakuje dość dużo mocy obliczeniowej, więc nie jest zaskakujące, aby znaleźć, że telefon może dostać trochę ciepła od czasu do czasu. Na szczęście istnieją sposoby, które pomogą utrzymać Twój gadżet przed zbytnim nagrzewaniem się. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że urządzenie nie leży na gorącej powierzchni.

Jednym ze sposobów na utrzymanie smartfona w chłodzie jest usunięcie wszelkich zbędnych aplikacji lub ustawień. Obejmuje to aplikacje, które zużywają dużo energii w tle. Inne opcje obejmują wyłączenie Wi-Fi i Bluetooth. Możesz nawet spróbować zwinąć swój firmware. Chociaż nie rozwiąże to problemu przegrzania, da ci szansę na zrobienie kilku poważnych sprawdzeń na urządzeniu i dowiedzieć się, dlaczego twój telefon robi się tak gorący.

Jeśli musisz naładować swój telefon, a następnie spróbuj usunąć pokrywę i umieścić go w chłodnym miejscu. Możesz również wyłączyć GPS i Wi-Fi, aby zmniejszyć obciążenie dla oczu. Inną sztuczką jest ustawienie jaśniejszego ekranu w telefonie. Jednak będziesz chciał pamiętać, że zmniejszy to żywotność baterii Twojego urządzenia.

Dodatkowo, jeśli to możliwe, możesz trzymać swój smartfon w zacienionym miejscu. To zmniejszy stres na procesor i baterię. Na koniec należy pamiętać, aby trzymać telefon z dala od wszelkich rozpuszczalników organicznych, które mogą spowodować przegrzanie telefonu. Umieszczenie go w lodówce może tylko pogorszyć sytuację.

Używanie odpowiedniego typu ładowarki również pomoże Ci uniknąć przegrzania. Na przykład, należy zdecydować się na oficjalną ładowarkę Samsung zamiast jednego, który wykorzystuje kabel trzeciej strony. Wreszcie, należy pamiętać, że wadliwa bateria może być źródłem problemów. Nie należy więc bać się skontaktować z serwisem i poprosić o pomoc.

Posiadanie smartfona, który jest gorący, nie jest wymówką, aby zapomnieć o podstawach, takich jak zapewnienie odpowiedniej ilości snu, picie wystarczającej ilości wody i ćwiczenie palców. Wszystkie te rzeczy pomogą Ci zapobiec przegrzaniu, ale nie będą w stanie zapobiec wyłączeniu się smartfona.

Istnieje wiele innych możliwych powodów przegrzewania się telefonu, więc powinieneś zwracać baczną uwagę na temperaturę swojego urządzenia. Robiąc to, będziesz w stanie zapobiec uszkodzeniom i będziesz mógł zidentyfikować problem, gdy tylko się zacznie.

Jeśli używasz systemu Android lub iPhone’a, to powinieneś sprawdzić w sklepie Play lub App Store, czy Twój smartfon kwalifikuje się do aktualizacji. Sprawdzanie aktualizacji w ustawieniach telefonu może pomóc Ci uniknąć najbardziej irytujących błędów związanych z przegrzewaniem.

Wreszcie, nie należy zapominać o zrobieniu sobie od czasu do czasu krótkiej przerwy. Smartfon nie jest zaprojektowany tak, aby wytrzymać długotrwałe użytkowanie. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy grasz w grę lub streamujesz. Poświęcenie kilku minut na relaks nie tylko sprawi, że będziesz bardziej produktywny, ale także zapobiegnie przegrzaniu urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *