Jak uniknąć odlatującego drona

Jak uniknąć odlatującego drona

Jeśli chodzi o latanie dronami, dobrze jest odrobić pracę domową. Jednym z najlepszych sposobów, aby uniknąć flyaway jest nauczyć się latać dron poprawnie za pierwszym razem wokół. Należy również uważnie obserwować baterie i przeprowadzać regularne procedury konserwacyjne. Na koniec, nie ryzykuj, jeśli latasz swoim dronem w pobliżu wody. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, gdy Twój dron zaginie, możesz poprosić przyjaciela, aby latał za Ciebie.

Najlepszym sposobem, aby zapobiec odlotowi drona, jest przestrzeganie instrukcji producenta i upewnienie się, że bateria jest w pełni naładowana przed startem. Ponadto, trzymaj swojego drona w zasięgu wzroku i nie pozwól mu się zgubić lub utknąć w gałęziach. Dzięki temu Twój dron nie ucieknie i nie będzie sprawiał różnego rodzaju kłopotów.

Śledzenie sygnału GPS Twojego drona to ważny krok. Jeśli masz drona DJI, możesz sprawdzać postępy swojego drona za pomocą Dziennika Lotu, a jeśli masz DJI Go, możesz również śledzić postępy za pomocą Drone Finder. Podobnie warto sprawdzić, czy aparat w smartfonie nie ma sygnału, jeśli używasz telefonu. Nawet jeśli używasz tabletu, nadal będziesz chciał sprawdzić swój GPS, aby upewnić się, że twój dron jest na właściwej ścieżce.

Poświęcenie czasu na ustawienie punktu domowego swojego drona to dobry pomysł. W większości przypadków większość dronów jest zaprojektowana tak, aby rozpoznać swój dom w pewnym punkcie, więc będziesz chciał zwrócić na to uwagę.

Dobrym pomysłem jest wykonanie krótkiego testu ze swoim dronem, aby sprawdzić, czy działa on poprawnie. Jeśli Twój dron ma funkcję RTH, możesz chcieć ją włączyć i sprawdzić otoczenie, aby zobaczyć, czy pilot robi różnicę.

Jest powód, dla którego dron był w stanie odlecieć. Niesprawne śmigło lub silnik to jeden z najczęstszych powodów. Innymi częstymi winowajcami są błąd w oprogramowaniu i zaburzenie elektromagnetyczne. Tym błędom można zapobiec, unikając pewnych obszarów, takich jak linie wysokiego napięcia i metalowe konstrukcje.

Jeśli jednak Twój dron nie ma punktu domowego, będziesz musiał go znaleźć. W rzeczywistości niektóre drony mają funkcję, która sprawi, że Twój dron zniknie w powietrzu. Aby temu przeciwdziałać, możesz użyć przycisku awaryjnego. Chociaż spowoduje to natychmiastową awarię twojego drona, może to być skuteczne rozwiązanie, jeśli latasz w środowisku miejskim.

Jeśli twój dron został zgubiony lub skradziony, możesz nie mieć całego oddziału ochotników pod ręką, aby ci pomóc, dlatego dobrym pomysłem jest wykonanie trochę wielozadaniowego tańca. Najbardziej podstawowym zadaniem jest utrzymanie swojego drona w zasięgu wzroku. Jeśli nie możesz tego zrobić, będziesz musiał zaciągnąć przyjaciela lub innego członka rodziny, aby latać swoim dronem dla Ciebie. Alternatywnie, możesz być w stanie zlokalizować swój zaginiony dron dzięki magii mediów społecznościowych. W zależności od miejsca zamieszkania, możesz nawet zamieścić informację o swoim zaginionym dronie na Facebooku i innych forach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *