Balladyna - film

Balladyna – film

W filmie Balladyna główną bohaterką jest chłopka, która zakochuje się w bogatym księciu. Rodzice dziewczyny umierają przed jej narodzinami, a ona sama zostaje wychowana przez starą wdowę. Zostaje królową małego kraju, ale ma obsesję na punkcie władzy. Ta obsesja powoduje, że zabija nimfę i pustelnika. Jednak jej trzy zbrodnie zostają odkupione przez Boga, a ona sama zostaje ostatecznie nagrodzona najwyższą władzą.

Ojciec Balladyny został powieszony, a ona sama miała zaborczą matkę. Jej matka była tak opresyjna, że nie pozwalała córkom opuszczać swojego domu. Mimo presji Balladyna nawiązała romans z Fon Kostrynem. Nie chciała jednak dzielić się władzą z mężem. Ostatecznie zabiła go.

Pierwszą ofiarą Balladyny była jej siostra Alina. Po śmierci siostry Balladyna zaczęła szaleć przeciwko niej. Z tego powodu przekupywała swoich żołnierzy. Później była zamieszana w zabójstwo swojego męża, Kirkora.

Balladyna była zazdrosna o swoją siostrę, która miała więcej malin niż ona. Zatruła więc chleb gościom swojego męża. Zamordowała też człowieka o imieniu Gralon. Mimo, że nie znała imienia tego człowieka, to i tak obawiała się, że ktoś ją zdemaskuje.

W końcu kobieta zostaje nagrodzona najwyższą władzą, ale nie jest z tego powodu szczęśliwa. Umierając, Kostryn ostrzega ją przed jej rządami. W tym samym czasie zaczyna widzieć duchy i słyszeć głosy z drugiej strony. I w końcu zostaje zmuszona do wyboru między swoimi siostrami.

Podczas burzy matka Balladyny skarży się na córkę. Balladyna próbuje ją przekonać, że córka uciekła z kochankiem. Mimo to Balladyna nie chce jej powiedzieć, skąd wzięła się jej córka. Ostatecznie matka Balladyny zostaje zmuszona do wydania wyroku śmierci.

Kolejną ważną postacią w filmie jest Goplana, nimfa mieszkająca nad jeziorem Gopło. Nimfa ta jest zakochana w kochanku Balladyny – Grabcu. Gdy słyszy o tym związku, interweniuje w życie wielu osób. Pewnego dnia prowadzi Kirkora do chaty swoich sióstr.

Po przybyciu na miejsce Kostryn zakochuje się zarówno w Balladynie, jak i Alinie. Zaczynają one walczyć o koronę Popielów. Kostryn wygrywa bitwę, ale zazdrosna wściekłość Balladyny odbiera jej życie.

Przed końcem odwiedza Balladynę jej brat, Rake. Jest on teraz jednak mężczyzną, z brodą. Zna tajemnice Balladyny. Mimo to nie jest w stanie powstrzymać jej przed zabiciem Aliny.

Pod koniec filmu widzowie mają okazję dobrze przyjrzeć się postaci Balladyny. Jej ciemne włosy, blada cera i czarne oczy są bardzo atrakcyjne. Jednak jest ona również bardzo bezwzględna. W ciągu całego filmu musiała rozwiązać trzy problemy.

Historię otwiera młody książę, Kirkor, który konsultuje się z Pustelnikiem. Pustelnik ujawnia, że jest dawnym królem Popielsem III. Teraz jest na wygnaniu. Poza tym nosi ze sobą starożytną koronę Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *