Powody, dla których szczeniak zjada kupę

Powody, dla których szczeniak zjada kupę

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale konstrukcjediy.pl

Pies jedzący kupę jest dla właścicieli pewną zagadką. Powody są różne, ale większość szczeniąt wyrasta z tego nawyku. Jednak psy, które nadal jedzą kupę jako dorośli, powinny być widziane przez weterynarza. Niektórzy eksperci uważają, że jedzenie stolca jest spowodowane zaburzeniem trawienia, podczas gdy inni uważają, że jest to ewolucyjne zachowanie, którego szczenięta uczą się od swoich matek.

Pies jedzący kupę może cierpieć na pasożyty jelitowe. Pasożyty te mogą prowadzić do wiecznego głodu i wypłukiwać składniki odżywcze z organizmu psa. Psy, które zostały uratowane ze schronisk często rozwijają ten problem.

Niepokój lub nuda mogą być kolejnym powodem, dla którego szczeniak zjada kupę. Psy, które są trzymane w zamknięciu lub w klatce przez długi czas, mogą również stać się niespokojne. Szczenięta, które są niedożywione, mogą jeść kupy, aby uzupełnić ich spożycie witamin. Innym powodem, dla którego szczeniak zjada kupę, jest chęć ukrycia dowodów lub zwrócenia na siebie uwagi.

Jeśli pies jedzący kupę otrzymuje negatywną uwagę od właścicieli, pies może zacząć jeść kupę ze strachu. Ten typ zachowań związanych z jedzeniem kupy nazywany jest koprofagią. Nieczystości innych zwierząt również stanowią zagrożenie dla psów, ponieważ mogą zawierać szkodliwe substancje.

Aby zniechęcić psa do spożywania odchodów, zadbaj o zapewnienie mu odpowiedniej stymulacji. Będzie potrzebował ćwiczeń i czasu na zabawę, aby spalić swoją energię. Ponadto, będzie potrzebował nagrody za dobre zachowanie. Dodatkowo, powinieneś dać mu najlepszej jakości jedzenie, jakie może dostać.

Podczas gdy pracujesz nad szkoleniem psa w zakresie załatwiania się, może się okazać, że ma on trudności z powstrzymaniem swojego nawyku zjadania kupy. Istnieje kilka metod, które pomogą Ci to zrobić. Możesz użyć rozproszenia uwagi, aby powstrzymać psa od spożywania kupy, lub możesz po prostu od razu podnieść stolec. Alternatywnie, możesz nagrodzić psa za dobre zachowanie, zapewniając mu mały smakołyk.

Jeśli Twój pies nadal je kupę, nawet po zapewnieniu mu odpowiedniego szkolenia i uwagi, istnieje szansa, że może mieć problem zdrowotny. Jeśli tak jest, musisz jak najszybciej zabrać swojego pupila do weterynarza.

Jedzenie kupy może być zabawą i rozrywką, ale nie jest zdrowe. Psy są naturalnymi zjadaczami kup i mogą nauczyć się kojarzyć zapach kupy z pozytywną uwagą. Dlatego nigdy nie należy karać szczeniaka, jeśli zje kupę. Zamiast tego powinieneś odwrócić jego uwagę za pomocą gier, zabawek i puzzli.

Możesz również rozważyć zabranie swojego szczeniaka na spacer. Podczas spacerów, zawsze dobrym pomysłem jest założenie mu smyczy. Kiedy jest na smyczy, nie będzie mógł gonić i jeść kupy. Może to być szczególnie pomocne, jeśli jest to pies o dużej energii.

Nierzadko zdarza się, że szczeniak zaczyna jeść kupę jeszcze w miocie. Czasami dzieje się tak dlatego, że matka wyrzuca z siebie pokarm zmieszany z odchodami. Może też być tak, że Twój szczeniak ząbkuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *