Powody, dla których Catalpa nie kwitnie

Powody, dla których Catalpa nie kwitnie

Istnieje wiele powodów, dla których katalpa nie kwitnie. Jednym z powodów jest to, że może być podatna na chorobę zwaną Verticillus, która powoduje, że roślina umiera. Jeśli masz młodą katalpę, powinieneś przykryć ją materiałem izolacyjnym i chronić przed mrozem. Należy również usunąć wszelkie chwasty rosnące pod nią. Utrzymywanie regularnej rutyny karmienia może pomóc dojrzałej katalpie mocniej kwitnąć.

Liście dojrzałej katalpy są zwykle brązowe, ale można je spotkać zielone wiosną lub jesienią. Kwiaty są bardzo piękne. Przypominają dzwonki, mają kremowy lub biały kolor i kropkowane plamki. Te kwiaty katalpy są dość delikatne i są dość pachnące.

Katalpa jest wspaniałym drzewem ozdobnym. Dobrze rośnie w miejscach, które mają dobry klimat i słoneczne trawniki. Można ją uprawiać w ogrodzie lub w nasadzeniach przy alejkach. Dojrzała katalpa może osiągnąć wysokość 20 metrów, a jej liście mogą mieć nawet 15 cm długości. Należy ją jednak chronić przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i sadzić w słonecznym miejscu.

Katalpa może być uprawiana w większości rodzajów gleby. Aby uzyskać zdrową roślinę, należy wymieszać mieszankę piasku, torfu, ziemi liściowej i próchnicy w stosunku 2:1:2:3. Zastosuj popiół drzewny do dołu sadzenia. Podlewaj dokładnie katalpę, aby utrzymać ją w zdrowiu.

Drzewko katalpy można rozmnażać przez nasiona lub przez sadzonki. Nasiona przed posadzeniem należy wstępnie namoczyć w ciepłej wodzie przez 7 do 12 godzin. Sadzenie odbywa się w lutym lub marcu. Po posadzeniu konieczna jest pielęgnacja sadzonek do maja.

Jeśli mieszkasz na obszarach, na których występują mroźne zimy, musisz przykryć drzewo burpą lub materiałami izolacyjnymi, gdy temperatura spada poniżej zera. Katalpa toleruje niskie temperatury, ale może ucierpieć w wyniku silnego mrozu. Ponadto może zostać zainfekowana przez grzyba, który może ją zabić.

Choć katalpa pospolita jest bardzo atrakcyjną rośliną, może być szkodnikiem. Może być atakowana przez hiszpańską muchę, którą można zwalczać za pomocą dwukrotnego oprysku insektycydami. Ponadto jest ona infekowana przez grzyb o nazwie Verticillus. Grzyb Verticillus jest śmiertelnie niebezpieczny dla drzewa, dlatego najlepiej jest utrzymywać je w stanie wolnym od grzyba.

Catalpa pochodzi z Chin i Japonii, a obecnie występuje w Ameryce Północnej. Występuje w niektórych południowych stanach Kanady. W niektórych stanach jest uważana za gatunek inwazyjny. Sadząc katalpę na swoim podwórku, należy pamiętać o posadzeniu jej w miejscu wolnym od chwastów i innych roślin. Zazwyczaj katalpa potrzebuje dużego, słonecznego trawnika. Najlepiej, jeśli drzewa zostaną posadzone na głębokości co najmniej 1,2 metra i powinny znajdować się w miejscu, gdzie nie ma szans na przeciągi.

Jeśli przymierzasz się do uprawy nowej katalpy, powinieneś zacząć wiosną lub wczesnym latem. W tym czasie powinieneś posadzić katalpę w dołku do sadzenia, który ma około 1,2 metra głębokości i 70-120 cm szerokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *