Jak dowiedzieć się, dlaczego aplikacje są zatrzymywane

Jak dowiedzieć się, dlaczego aplikacje są zatrzymywane

Aplikacje są sercem i duszą urządzenia z systemem Android. Pozwalają one użytkownikom przeglądać internet, robić zakupy i łączyć się z innymi. Jednak niektóre aplikacje mogą spowolnić system, jeśli mają słabe kodowanie lub są zainstalowane w złej konfiguracji. Poza tym, mogą one również zakłócać działanie innych aplikacji w telefonie. Kiedy aplikacja przestaje działać, zazwyczaj pojawia się komunikat o błędzie. Niestety, ustalenie, dlaczego aplikacje przestały działać i co można z tym zrobić, może być trudne. Oto kilka wskazówek i porad, które pomogą Ci naprawić ten powszechny problem.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, dlaczego aplikacje są zatrzymane, jest ich przetestowanie. Jeśli nie możesz otworzyć żadnej z nich, sprawdź, czy nie ma wirusów lub konfliktów. Czasami możesz po prostu zrestartować telefon, aby rozwiązać problem. Innym razem trzeba wymusić zatrzymanie problematycznej aplikacji. Możesz to zrobić, otwierając aplikację, dotykając ikony informacji, a następnie dotykając Force Stop. Ta metoda zwolni miejsce dla innych aplikacji i sprawi, że zasoby telefonu nie będą marnowane.

Możesz również spróbować zainstalować nową wersję aplikacji. Chociaż nowa wersja może nie być kompatybilna, może naprawić wiele problemów, które miała stara wersja. Może również wprowadzić poprawki błędów i dodatkowe funkcje.

Być może trzeba będzie nawet wyczyścić pamięć podręczną aplikacji. Jeśli aplikacja ma uszkodzoną pamięć podręczną, może to spowodować awarię aplikacji. Czyszczenie pamięci podręcznej usunie niechciane dane i sprawi, że aplikacja będzie działać tak płynnie, jak to możliwe. Chociaż ta metoda może zająć kilka minut, często jest to jedno z najlepszych rozwiązań twojego problemu.

Inne metody na pozbycie się komunikatu app has stopped obejmują ponowne uruchomienie telefonu, odinstalowanie aplikacji i ponowne uruchomienie. Te opcje będą działać dla większości problemów, ale możesz chcieć spróbować kilku innych rzeczy przed podjęciem decyzji. Na przykład, zwiększenie sygnału domowego wifi może pomóc.

Jednym z najlepszych sposobów na rozwiązanie problemu z aplikacją, która się zatrzymała, jest jej przymusowe zatrzymanie. Robiąc to, można zapobiec awarii smartfona. Aby to zrobić, można znaleźć kłopotliwe aplikacji i długo naciśnij go, aby otworzyć ikonę Info. Gdy już to zrobisz, możesz dotknąć przycisku Force stop, aby go zatrzymać. W tym momencie pojawi się monit o ponowne zalogowanie się. Wykonanie tej czynności spowoduje zwolnienie pamięci w telefonie.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, co zrobić, możesz udać się do centrum serwisowego. Możesz również zainstalować skanowanie antywirusowe na swoim urządzeniu. Wreszcie, być może trzeba będzie wykonać reset fabryczny. Spowoduje to zresetowanie ustawień telefonu, co może wyeliminować niektóre problemy z aplikacjami i systemem.

Niestety, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Ale możesz zastosować te wskazówki i porady, aby zobaczyć, które z nich działają najlepiej dla Twojego konkretnego urządzenia. Niezależnie od tego, czy używasz smartfona, tabletu czy komputera, możesz wypróbować te sugestie i sprawdzić, które z nich są dla Ciebie odpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *