Dlaczego Robert Lewandowski nie dostał Ballon D'Or?

Dlaczego Robert Lewandowski nie dostał Ballon D’Or?

Jeśli jest pytanie, które zdominowało media w ostatnich latach, to jest to pytanie: dlaczego Robert Lewandowski nie dostał Ballon d’Or? Podczas gdy Lewandowski zdobył Złoty But (nagroda dla najlepszego piłkarza w Europie) w swoich ostatnich dwóch sezonach, nie zdobył Ballon d’Or za 2018 rok. Wielu kwestionowało, dlaczego Lewandowski nie został uznany za najlepszego gracza na świecie, a wielu wierzy, że nadal kwalifikuje się do nagrody w przyszłości.

Było kilka powodów, dla których Robert Lewandowski został pominięty przy przyznawaniu Ballon d’Or. Po pierwsze, w ostatnich dwóch sezonach nie był wymieniany w gronie finalistów, a po drugie, w 2018 roku nie znalazł się w pierwszej trzydziestce nominowanych do nagrody. Po trzecie, w minionym roku było kilku innych zawodników, którzy mieli więcej występów na arenie międzynarodowej niż on.

Innym powodem, dla którego Lewandowski nie został uznany za finalistę, jest to, że nie jest on popularnym zawodnikiem w amerykańskich i niemieckich mediach. Kiedy Messi otrzymał Złotą Piłkę, niemieccy dziennikarze oznaczyli to jako skandal, ponieważ została ona przyznana argentyńskiemu napastnikowi, mimo że nigdy w swojej karierze nie zdobył tej nagrody.

Inne kontrowersje wokół Ballon d’Or obejmują proces wyboru. Lothar Matthaus, który został zwycięzcą nagrody w 1990 roku, krytycznie ocenił proces głosowania. Twierdzi on, że jest to konkurs popularności. Ponadto zwraca uwagę, że młodsi gracze wchodzą w swoje najlepsze lata.

Jednak nawet jeśli Lewandowski nie zdobędzie nagrody, zostanie zapamiętany jako wielki piłkarz. W końcu w maju pobił jednosezonowy rekord bramek Gerda Mullera w Bundeslidze. Co więcej, w ostatnich trzech sezonach zdobył więcej bramek niż jakikolwiek inny zawodnik w swojej lidze.

Lewandowski był także kapitanem Polski i klubu La Liga – Barcelony. Był także członkiem reprezentacji Polski, w której w dziesięciu występach zdobył 16 bramek.

Nawet po wygraniu Ligi Mistrzów w 2020 roku, Lewandowski nie został nagrodzony Ballon d’Or. Stało się tak dlatego, że francuska organizacja przyznająca Ballon d’Or postanowiła nie przyznać Złotej Piłki Lewandowskiemu w 2020 roku.

To była kontrowersyjna decyzja. Wielu było przekonanych, że Lewandowski zdobyłby nagrodę, gdyby nie pandemia koronawirusa. Na szczęście Lewandowski nie strzelił bramki na mundialu. Zamiast tego wygrał Copa America.

Teraz, gdy mundial się skończył, a pandemia minęła, jest nadzieja na nagrody w nadchodzącym sezonie. Lewandowski został nominowany do Złotego Buta Europy, a w głosowaniu na Złotą Piłkę zajmuje ósme miejsce. Mistrzostwa Świata w 2022 roku są tuż za rogiem, więc może uda mu się zapewnić sobie tę nagrodę.

Choć wciąż pozostaje bez Ballon d’Or, Lewandowski zdobył w tym roku wiele wyróżnień. Jego występy w Lidze Mistrzów były niesamowite, a on sam prezentuje godny polecenia poziom. W jego wieku ma szansę być siłą w Ballon d’Or i z pewnością będzie chciał zdobyć Złotego Buta w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *