Dlaczego pies nie szczeka

Dlaczego pies nie szczeka

Jeśli twój pies nie szczeka, to dobrze. Psy mogą być dość wokalne, więc nie chcesz, aby twój nowy zwierzak musiał krzyczeć i krzyczeć na gościa, aby opuścił twój dom. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją pewne rasy, które słyną z niezdolności do szczekania. Niezależnie od tego, czy szukasz szczeniaka, czy psa dla swojej rodziny, możesz rozważyć jedną z tych nie szczekających ras.

Istnieje wiele powodów, dla których psy mogą niechętnie szczekać. Na przykład, jeśli pies został poddany jakiejś formie fizycznego znęcania się, może być niechętny do robienia zamieszania. Innym powodem, dla którego pies może nie szczekać, jest strach przed potencjalnym zagrożeniem. Możesz również pomyśleć o tym, czy twój pies niedawno przeszedł zabieg medyczny lub cierpi z powodu bólu.

Inne powody, dla których Twój pies może być powściągliwy w szczekaniu to nuda, niesprzyjające środowisko lub brak socjalizacji. Warto również zlecić zbadanie zwierzęcia przez weterynarza, aby wykluczyć wszelkie problemy medyczne.

Z wiekiem pies może tracić wzrok i słuch. Może mieć również trudności z odróżnianiem przedmiotów od siebie. Na szczęście możesz zapobiec niektórym z tych problemów, trzymając swojego pupila w domu i unikając wystawiania go na działanie głośnej muzyki. Ponadto warto zainwestować w wysokiej jakości ochraniacze na uszy.

Jedną z najbardziej imponujących rzeczy w psie jest jego zdolność do komunikowania się z Tobą. Niektóre rasy psów robią to za pomocą wielu różnych niuansów. Czasami pies powie Ci, kiedy chce iść do łazienki lub kiedy jest głodny.

Faktem jest również, że psy będą często szczekać, aby pokazać swoje podniecenie lub niepokój. Mogą być przestraszone hałasem, a ty możesz pomóc złagodzić ich lęki, uważnie obserwując ich aktywność. Podobnie, jeśli odwiedzasz przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, aby podjąć wysiłek, aby ich przywitać i zaoferować smakołyki.

Podczas gdy Twój pies może nie szczekać na dźwięk dzwonka, odrobina treningu i kilka smakołyków może przejść długą drogę w nauczaniu psa, aby nie wchodził w drogę gościom. Dodatkowo możesz również zachęcić psa do wyjścia z domu. Wybierz dla swojego pupila wyznaczone miejsce, w którym będzie mógł spędzać czas, gdy będziesz miał gości.

Jeśli chodzi o faktyczne szczekanie, możesz rozważyć zastosowanie obroży antyszczekowej, aby zapobiec próbom szczekania przez Twojego pupila. Jednak najlepszym sposobem na wyszkolenie psa, aby przestał szczekać, jest nagradzanie go za dobre zachowanie pochwałami i smakołykami.

Aby być bezpiecznym, warto również dowiedzieć się więcej o podstawowych motywacjach psa, takich jak to, czy szuka on uwagi lub sposobu na wyrażenie emocji. Znajomość osobowości psa może pomóc w znalezieniu odpowiedniej równowagi w waszej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *