Dlaczego nogi puchną w kostkach

Dlaczego nogi puchną w kostkach

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z 4diy.pl

Spuchnięte nogi i stopy są częstym problemem zdrowotnym, który może być spowodowany przez kilka różnych przyczyn. Niektóre z bardziej powszechnych obejmują urazy, infekcje, zatrzymanie płynów i inne. Jeśli zauważysz obrzęk w kostkach, należy udać się do lekarza, aby uzyskać dokładną diagnozę. Lekarz może również pomóc z opcji leczenia dla swojego stanu. Uzyskanie wczesnej diagnozy może również zapobiec poważniejszej kwestii medycznej z rozwoju.

Gdy w nodze występuje stan zapalny, organizm wytwarza substancje chemiczne, które pomagają w jej leczeniu. Oprócz obrzęku, może pojawić się również ból. Bólowi może towarzyszyć gorączka lub otwarte owrzodzenia. Inne objawy, które mogą być związane z obrzękiem to nudności i wymioty. Stan ten może również wymagać leczenia ratunkowego.

Obrzęk nóg może być również oznaką poważnego stanu medycznego, takiego jak niewydolność serca. Objawy niewydolności serca mogą obejmować duszność, świszczący oddech, kaszel i szybkie bicie serca.

Skrzepy krwi w nogach mogą również prowadzić do obrzęków. Skrzepy te mogą tworzyć się w żyłach blisko skóry lub w głębszych żyłach, które są nieco dalej od skóry. Skrzepy krwi mogą ulec rozerwaniu i przedostać się do płuc, mózgu lub innych części ciała.

Uszkodzenie naczyń limfatycznych może również powodować obrzęk. Gdy naczynia limfatyczne są uszkodzone, krew nie może wrócić do obiegu tak skutecznie, jak powinna. Również, guzy lub masy mogą zablokować przepływ krwi w obu nogach.

Zatrzymanie płynów może prowadzić do spuchniętych stóp i kostek. Jest to szczególnie prawdziwe u osób starszych, ponieważ mają one mniejszy poziom mobilności. Może również wystąpić z powodu chorób nerek, chorób wątroby i innych.

Istnieje wiele środków domowych, które możesz wypróbować, aby zmniejszyć obrzęk nóg. Należy sprawdzić z lekarzem najpierw przed próbą jakichkolwiek środków domowych. Mogą oni zalecić leki, które pomogą w łagodzeniu objawów. Skarpety kompresyjne są również dobrym pomysłem. Biorąc okład z lodu przez około 20 minut trzy do czterech razy dziennie może również pomóc.

Chodzenie może również pomóc w obrzęku. Poruszając się, możesz zwiększyć przepływ krwi w nogach, co może zmniejszyć ilość płynu, który gromadzi się w kostkach. Stanie w jednym miejscu przez długi czas może również zwiększyć ilość płynu, który gromadzi się w kostkach.

Innym stanem, który może prowadzić do obrzęku nóg, jest stan zwany niewydolnością żylną. Kiedy Twoje żyły nie są w stanie pompować wystarczającej ilości krwi, organizm zaczyna magazynować jej nadmiar. Może to sprawić, że Twoje nogi poczują się ciężkie i zdrętwiałe.

Aby leczyć spuchnięte kostki, należy podnieść dotknięty obszar. Można to zrobić za pomocą krzesła, stołka do stóp lub stojąc w zacienionym miejscu. Robienie tego trzy do czterech razy dziennie przez około 30 minut może pomóc zmniejszyć obrzęk.

Chociaż istnieje wiele domowych sposobów na obrzęk nóg, należy również szukać profesjonalnej pomocy. Twój lekarz może zdiagnozować poważniejszy stan i przepisać leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *