Dlaczego nie ma meczu o trzecie miejsce w playoff

Dlaczego nie ma meczu o trzecie miejsce w playoff

Rozgrywki o trzecie miejsce są zazwyczaj najmniej przyjemne do oglądania, ale jest to wymóg, aby kontynuować w sportach zespołowych do Olimpiady. Niektóre turnieje sportowe nie mają playoffów o trzecie miejsce, podczas gdy inne je mają. Na przykład UEFA nie miała gry o trzecie miejsce w ich ostatnim, 16-zespołowym turnieju, podczas gdy takie zawody jak Puchar Świata i Liga Mistrzów są organizowane za każdym razem.

Nie ma wątpliwości, że najdroższa bombka w postaci srebrnego trofeum jest godnym osiągnięciem, ale rozgrywki o trzecie miejsce nie są pozbawione wad. W rzeczywistości, istnieje debata na temat tego, czy należy go przywrócić. Jest to szczególnie prawdziwe w świetle nowego i ulepszonego formatu Superpucharu UEFA, w którym dwie drużyny grają ze sobą dwa razy.

Najbardziej prestiżową nagrodą dla drużyny, która kończy turniej w pierwszej czwórce, jest upragniony tytuł UEFA Champions League. Aby zakwalifikować się do tej prestiżowej ligi, drużyna musi wygrać Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, zawody rozgrywane pomiędzy zwycięzcami pozostałych pięciu głównych lig w Europie. Chociaż zapewnia to pewną symetrię, istnieje również poczucie pariasu, jeśli nasza drużyna nie wygra wspomnianych mistrzostw. A jeśli ktoś musi zadowolić się nieszlachetnym drugim miejscem, to najlepszą rzeczą jest spadek do mniej niż gwiazdkowej rundy turnieju pucharowego.

Wśród zalet gry w Pucharze Świata jest szansa bycia częścią czegoś wielkiego. Nie wspominając o ekspozycji medialnej i innych atutach bycia częścią krajowej i międzynarodowej organizacji. Oczywiście, trudno byłoby argumentować przeciwko zabieraniu drużyny na turniej w pierwszej kolejności, ale podróż do Rosji nie jest dla osób o słabym sercu.

Oprócz wspomnianego wcześniej zdobycia miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej europejskiej piłki nożnej, najważniejszy dobroczyńca w postaci pokaźnej sumy pieniężnej, trzyletniego pozwolenia na pracę oraz okazjonalnego nocnego wyjścia na miasto, wspomniana nagroda przejdzie długą drogę w kierunku pomocy drużynie w osiągnięciu jej potencjału. Co więcej, wspomniane trofeum daje szansę na pokazanie wszystkich umiejętności, które pozwoliły na dotarcie do finałów. To także okazja, by udowodnić swoją wartość i zrobić niezapomniane pierwsze wrażenie.

Jeśli ktoś poświęci czas na przestudiowanie niuansów wspomnianego trofeum, wspomnianej rozgrywki o trzecie miejsce i wspomnianej Ligi Mistrzów UEFA, może dojść do wniosku, że jest to mecz o trzecie miejsce, który nie ma większego znaczenia dla celów poszczególnych drużyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *