Jak się dowiedzieć, dlaczego lodówka nie chłodzi, a zamrażarka zamarza

Jak się dowiedzieć, dlaczego lodówka nie chłodzi, a zamrażarka zamarza

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z jaktozrobiles.pl

To frustrujące, gdy lodówka nie chłodzi prawidłowo. Jest duża szansa, że jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby naprawić ten problem. Na początek możesz rozważyć zabranie lodówki do specjalisty od naprawy urządzeń, aby uzyskać profesjonalny wygląd. Ekspert od naprawy urządzeń może być doskonałym źródłem wielu różnych porad i sztuczek dotyczących naprawy lodówek.

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie, że lodówka działa sprawnie jest utrzymanie jej w odpowiedniej pojemności. Lodówki powinny być utrzymywane na poziomie minimum trzech czwartych sposobu pełnego. Jeśli używasz więcej niż połowę dostępnej przestrzeni lodówki, może się okazać, że wkładasz do niej dużo jedzenia, co skutkuje wyższym rachunkiem za energię. Usunięcie żywności i innych nieistotnych przedmiotów nie tylko pomoże Ci lepiej przyjrzeć się lodówce, ale także pozwoli na większy przepływ powietrza.

Możesz być zaskoczony ilością zanieczyszczeń, które zbierają się na wewnętrznej stronie lodówki. Te grudki mogą uniemożliwić prawidłowe obracanie się wentylatora. Innym potencjalnym winowajcą jest blokada w otworze wentylacyjnym chłodnego powietrza. Może to ograniczyć przepływ zimnego powietrza do części zamrażarki urządzenia.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zlokalizowanie sprężarki i upewnienie się, że nadal działa. Być może będziesz musiał odłączyć lodówkę i pozwolić jej usiąść na jakiś czas, zanim będziesz mógł to sprawdzić. Prawidłowo działająca sprężarka powinna wydawać szumiący dźwięk, który wskazuje, że urządzenie pracuje.

Użycie multimetru do sprawdzenia ciągłości jest dobrym pomysłem. Spróbuj również przetestować najdroższy element, jakim jest parownik. Upewnij się, że cewki są czyste, aby uniknąć przegrzania urządzenia.

Jeśli zasilanie lodówki działa, ale zamrażarka nie, możesz mieć uszkodzony parownik. Aby dostać się do parownika, będziesz musiał zdjąć tylny panel urządzenia. W zależności od modelu, może być konieczne odkręcenie przegródek, aby uzyskać dostęp do tylnej części lodówki.

Płyta sterująca lodówki jest odpowiedzialna za monitorowanie czujników temperatury w Twoim urządzeniu. Śledzi ona aktywność i alarmuje odpowiednie części urządzenia, kiedy mają się włączyć. Jeśli Twoja lodówka nie włącza się, być może będziesz mógł prześledzić problem do uszkodzonego lub wadliwego termistora. Podobnie, wadliwa płyta sterująca temperaturą może spowodować, że lodówka cały czas pracuje w niewłaściwej temperaturze.

Wreszcie, wadliwy termistor lub urządzenie związane z termistorem jest powodem, dla którego nie uzyskujesz dobrego efektu chłodzenia. Aby to naprawić, musisz wymienić wadliwy element. Jeśli jednak nie możesz tego zrobić, prawdopodobnie nadszedł czas na wymianę lodówki.

Posiadanie lodówki, która nie chłodzi może być irytującym i kosztownym doświadczeniem. Jeśli Twoje urządzenie jest w poważnej potrzebie naprawy, rozważ wizytę u profesjonalisty. Ekspert od naprawy urządzeń będzie w stanie określić dolegliwość i zaproponować sposób działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *