Dlaczego paznokcie żelowe odpadają

Dlaczego paznokcie żelowe odpadają

To może być szok, że paznokcie żelowe odpadają. Jest ku temu powód i jest to ten sam powód, dla którego możesz dostać manicure. Dlatego właśnie należy nosić parę rękawiczek, kiedy robi się rzeczy, które mogą potencjalnie uszkodzić łożysko paznokcia. Ponadto może to być dobry pomysł, aby poświęcić czas na przygotowanie paznokci.

Jeśli nie zastosujesz odpowiedniego rodzaju bazy, lakier żelowy nie będzie mógł się odpowiednio utwardzić. Na szczęście można temu zaradzić. Podobnie, nigdy nie należy nakładać żelu na tłusty lub wilgotny paznokieć. Używanie podkładu zawierającego matrycę żelową to doskonały sposób na dłuższą trwałość żelu.

Oprócz stosowania odpowiednich narzędzi, istnieje kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci utrzymać Twój lakier w najlepszej formie. Noszenie pary dobrej jakości rękawiczek, szczególnie podczas wykonywania czynności, które mogą uszkodzić paznokcie, przejdzie długą drogę, aby pomóc Ci utrzymać swoje wypieszczone łapy przez długi czas.

Na początek, możesz uzyskać wspaniały żelowy mani odwiedzając zaufany salon, który specjalizuje się w żelu. Po wykonaniu żelowego manicure, będziesz musiała zabezpieczyć go top coat’em. Możesz również rozważyć zakup lampy UV do paznokci, aby utwardzić warstwę wierzchnią. Jednak są one zazwyczaj przeznaczone do utwardzania określonej marki żelu, a nie żelu kolorowego.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy Twój manicure żelowy jest złuszczony jest sprawdzenie czy na Twoich paznokciach nie ma białych plam. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest użycie wacika do pokrycia paznokci. Po dziesięciu minutach, usunąć pad. To jest najlepszy sposób, aby określić, czy twój lakier żelowy jest naprawdę złuszczony, ponieważ twoje paznokcie nie będą w stanie wchłonąć wilgoci.

Kolejną sztuczką, aby utrzymać lakier żelowy wyglądający jak nowy jest regularne nawilżanie paznokci olejkiem do skórek. Stosowanie olejku do skórek sprawi, że paznokcie będą nawilżone, dzięki czemu lepiej zniosą rygor noszenia lakieru do paznokci. Jako dodatkowy bonus, pomoże on również przedłużyć żywotność Twojego manicure żelowego.

Podczas gdy manicure żelowy wymaga trochę uwagi i troski, korzyści są tego warte. Dzięki niemu możesz uzyskać manicure w stylu salonowym bez kłopotliwego chodzenia do salonu co kilka tygodni. Dodatkowo, możesz dopasować do niego każdy strój.

Aby zapewnić sobie żelowy manicure na jak najdłużej, postaraj się przestrzegać tych trzech wskazówek: 1. Noś parę dobrej jakości rękawiczek, kiedy możesz, i 2. Pozwól swoim paznokciom oddychać. Nakładanie żelowego manicure nie jest przyjemne, jeśli Twoje paznokcie są podatne na odpryskiwanie. Oczywiście, odpowiedni rodzaj top coat zamknie wilgoć i pomoże utrzymać Twój żelowy manicure w świetnej formie.

Nie jest tajemnicą, że lakier żelowy może być bólem dla paznokci, ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby temu zapobiec. Najlepszą radą jest przestrzeganie tych kroków i nie powinieneś mieć żadnych problemów ze swoim żelowym manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *