Dlaczego nie mogę wysłać SMS-a?

Dlaczego nie mogę wysłać SMS-a?

Jeśli próbujesz wysłać SMS-a, ale nie masz szczęścia, możesz się zastanawiać, co się dzieje. Chociaż nie ma jednego prostego powodu, dla którego nie możesz wysłać wiadomości, jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

Jest prawdopodobne, że masz dostawcę sieci, który ma kilka problemów. Może to być cokolwiek, od problemu z siecią do słabego odbioru. W niektórych przypadkach będziesz musiał skontaktować się z przewoźnikiem, aby rozwiązać problem.

Niektórzy operatorzy mają wbudowany system, który pomaga zrezygnować z otrzymywania wiadomości SMS. Możesz znaleźć tę opcję w Ustawieniach. Inną opcją jest użycie aplikacji innej firmy, takiej jak OpenPhone, która pozwala wybrać, czy chcesz nadal otrzymywać wiadomości. Te opcje powinny pomóc Ci w spokojnym wysyłaniu SMS-ów.

Jeśli używasz smartfona z systemem Android, nie możesz wysyłać SMS-ów, gdy sygnał jest silny. Jednak zazwyczaj możesz to zrobić, gdy jesteś podłączony do Wi-Fi lub boostera. Z drugiej strony, na iPhonie nie można polegać, że dostarczy wiadomość, gdy sygnał jest słaby.

To samo dotyczy wysłania SMS-a na konkretny numer. Nawet jeśli zrobisz to z powodzeniem, istnieje szansa, że odbiorca Cię zablokuje. Dlatego dobrą zasadą jest wysyłanie swoich wiadomości do parzystej liczby odbiorców.

Innym oczywistym rozwiązaniem jest doładowanie linii. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za plan SMS, nie możesz wysłać wiadomości. Ale jeśli płacisz co miesiąc, musisz się upewnić, że nie przekroczysz swojego limitu.

Oprócz wysyłania właściwych wiadomości do właściwych osób, musisz upewnić się, że masz zrównoważoną ilość wiadomości tekstowych w swojej skrzynce odbiorczej. Oznacza to, że powinieneś wysyłać co najmniej jedną wiadomość dziennie. Idealnie, twój bilans powinien być jeden do jednego. W przeciwnym razie marnujesz czas i zasoby.

Miejmy nadzieję, że twój telefon ma stockową aplikację SMS. Jeśli nie, można uzyskać jeden za darmo lub za symboliczną opłatą. Gdy już ją zainstalujesz, możesz używać jej do wysyłania i odbierania tekstów.

Jedną z najseksowniejszych cech smartfona jest możliwość wysyłania wiadomości tekstowych. Pomimo faktu, że nie jest to najnowsza i najwspanialsza technologia, wciąż jest niezawodna, gdy najbardziej jej potrzebujesz. Dodatkowo, jest bardziej bezpieczna niż Facebook Messenger.

Podobnie jak w przypadku innych form komunikacji, będziesz chciał również upewnić się, że oprogramowanie Twojego telefonu jest aktualne. Nie ma potrzeby, aby martwić się o to zbyt wiele, ponieważ jest to na ogół dość prosty proces. Tylko upewnij się, że robisz czystą instalację, jak niektóre aktualizacje oprogramowania może spowodować, że istniejąca aplikacja SMS bezużyteczne.

Aby być po bezpiecznej stronie, należy przyjrzeć się bliżej swoim kontaktom, aby zobaczyć, czy któryś z nich został uszkodzony. Może zostały one zmienione lub dostałeś nową kartę SIM. Alternatywnie, możesz przypadkowo wymazać swoje stare kontakty z aktualizacją oprogramowania. Tak, może trzeba ponownie wprowadzić te numery ręcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *