Dlaczego Kamil Grosicki nie zagra na Euro 2012?

Dlaczego Kamil Grosicki nie zagra na Euro 2012?

Kamil Grosicki to 33-letni piłkarz urodzony 8 czerwca 1988 roku w Polsce. Występuje na pozycji skrzydłowego. Jego wzrost wynosi 180 cm, a waga 75 kg. Grosicki grał w różnych klubach we Francji i Anglii. Jest byłym zawodnikiem Hull City, a obecnie gra dla Rennes.

W ostatnich miesiącach pojawiły się doniesienia o tym, że Grosicki jest potencjalnym celem Nottingham Forest, Liverpoolu, Southampton i Evertonu. Jednak transakcja wciąż nie została zrealizowana. Polski skrzydłowy odrzucił podobno w styczniu przenosiny do Burnley i Leicester, ale wciąż ma nadzieję, że latem dołączy do klubu Nottingham Forest.

Grosicki był ważnym członkiem reprezentacji Polski w 2010 i 2012 roku. Na UEFA Euro w 2012 roku był częścią polskiej drużyny, która zakwalifikowała się do turnieju. Zdobył dwie pierwsze bramki w zwycięstwie 7-0 nad Gibraltarem. Oprócz gry dla Polski, reprezentował Polskę do lat 21.

Przed dołączeniem do Albionu, Grosicki był wypożyczony do Sionu. Spędził również czas w więzieniu. Będąc tam, chciał zrobić duży wpływ dla swojego kraju. To był powód, dla którego otrzymał miejsce w składzie. W trakcie pobytu w więzieniu walczył również z uzależnieniem.

Pomimo swojej przeszłości, Grosicki przekuł udaną karierę w Premier League. Został wyróżniony tytułem Piłkarza Miesiąca PFA Fans’ Premier League za kwiecień, zdobywając dwie bramki. Oprócz tego w tym sezonie ma na koncie trzy asysty.

Z pomocą swojego byłego trenera Slavena Bilicia, Grosicki wypracował sobie drogę powrotną do drużyny Albionu. W styczniu wystąpił w wygranym 4-1 meczu z Burton Albion, a następnie zdobył swojego pierwszego gola dla klubu w wygranym 4-2 meczu z Hull City. Po tym wydarzeniu został zaproszony do treningów z drużyną Albionu poniżej 23 roku życia.

Wcześniej w lecie miał ofertę z niemieckiego klubu Freiburg, ale ją odrzucił. Sugerowano również wypożyczenie do Watfordu, ale odrzucił ją. Po tym fakcie zgłosił się do niego Ronald Koeman. Podano, że jego cena za transfer wynosiła około 1 mln PS. Jednak transfer nie doszedł do skutku i obecnie zawodnik pozostaje bez klubu.

Według doniesień polskich mediów, Grosicki ma nadzieję na grę w przyszłości dla reprezentacji Polski. Liczy też na kontynuowanie kariery w Anglii i chce pozostać w Premier League. Jeśli mu się powiedzie, może być jedną z gwiazd Mistrzostw Europy we Francji tego lata.

Grosicki jest mocnym kandydatem do składu Polski na zbliżające się Euro 2020 we Francji. Polska zagra w grupie E. Zmierzą się z Niemcami i Ukrainą. Ich grupa będzie najtrudniejszą w rozgrywkach. Mimo presji Grosicki jest przekonany, że może wystąpić we Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *